Zadania ekstremalne dla bielizny

meska-bieliznaBielizna to nie tylko część garderoby, bez której właściwie moglibyśmy się obejść, jeśli tylko odpowiedni byśmy dostosowali część garderoby. W określonych warunkach i bielizna męska i bielizna damska nie trafia na nasze ciała, bo uznajemy ją albo za zbędną, albo za wręcz niepożądaną. Nawet moda zaczyna się już wtrącać w te kwestie. Są jednak przypadki, kiedy bielizna to niesamowicie wręcz istotny element ubioru, który w dodatku musi nam zapewniać określony zakres dodatkowych możliwości.

Przekonują się o tym między innymi osoby, które wykonują zawody związane z ryzykiem kontaktu z ogniem. Bielizna męska, bo o niej tu najczęściej jest mowa, chociaż bielizna damska tego typu także jest produkowana, musi koniecznie być niepalna, a w dodatku musi łatwo przepuszczać ciepło. W takiej bieliźnie działają miedzy innymi strażacy i hutnicy.

Na drugim biegunie mamy osoby narażone na niskie temperatury. Są to między innymi żołnierze w warunkach bojowych, alpiniści, ale też pływacy, w tym głównie nurkowie. Bielizna dla nich to naprawdę złożona rzecz, ponieważ musi ona zapewniać równocześnie bardzo dobrą izolację termiczną, ale nie może blokować wody blisko ciała. Oznaczałoby to z czasem przemoczenie stroju i spowodowało jego zamarzanie lub bardzo szybką utratę ciepła, w zależności od konkretnych warunków.

Absolutną ciekawostką jest bielizna dla astronautów, którzy pracują w przestrzeni kosmicznej w specjalnych skafandrach. Posiada ona specjalne systemy poduszeczek, które zapobiegają poruszaniu się czegokolwiek w stanie nieważkości, zapewniają ochronę przed uderzeniami, a dodatkowo jeszcze taka bielizna posiada specjalne ułatwienia dla załatwiania potrzeb fizjologicznych w czasie pracy. Jak się wejdzie do kombinezonu, długo się z niego nie wychodzi.

Jako że jestem dość aktywną osobą, która lubi ruch często muszę mieć bieliznę, która jest w stanie wytrzymać duże przeciążenia. Niestety często bielizna, którą kupuję w sklepach stacjonarnych nie spełnia podstawowych wymagań wytrzymałościowych. Ostatnio po nieudanych zakupach bielizny poszukałem alternatywy – skusiłem się na ofertę sklepu internetowego z bielizną misterna i dobrze zrobiłem, wreszcie kupiłem porządną bieliznę, która jest elastyczna, wytrzymała. Możecie pewnie powiedzieć, że w normalnym sklepie też kupi się taką bieliznę, cóż być może pecha miałem, dwa razy pod rząd kupując bubel, ale od teraz będę zaopatrywał się wyłącznie via Internet. Nie dość że taniej to jakość lepsza, także i Wam polecam taką formę zakupów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wszystko o bieliźnie i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *