Pompon – dekoracyjny element damskiej czapki

czapka damska z pomponemOstatniej zimy zyskały popularność czapki damskie, zwieńczone na górze wielką futrzaną kulką; wcześniej zaś modne były berety z kilkoma malutkimi pomponikami na cienkich sznureczkach. Choć moda w obrębie nakryć głowy jest bardzo kapryśna, od jakiegoś czasu pompon stanowi doc popularny dodatek do czapki.

Pompon wieńczy dzieło!

Choć wśród nastolatków czapka z pomponem została chwilowo wyparta przez zupełnie gładkie czapki młodzieżowe damskie typu beanie lub smerf (popularne zwłaszcza w kręgu osób słuchających hip-hopu), modne są też nakrycia głowy przypominające czapę bajkowego krasnala – czyli czapki w formie miękkiego stożka, zwieńczone włóczkową, puchatą kulką.

Pompon DIY – jak go zrobić, żeby przymocowany do czapki, służył nam możliwie najdłużej?

Do wykonania pomponu do czapki potrzebujemy dwóch krążków wyciętych z mocnej tektury oraz motka ciepłej i puszystej włoczki. po prostu wystarczy cierpliwie, w precyzyjny sposób owijać tekturki dookoła – po jakimś czasie przecinamy nić, związujemy środek pompona i ładnie strzępimy pocięte brzegi włoczki. Jeśli chodzi o ciekawe dekoracje np. wnętrz, możemy zrobić pompony zarówno z wełny, jak i z tiulu – wystarczy dać się ponieść swojej kreatywności!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Czapki i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *