Styl hio-hop – cechy szczególne

Space Bluza KlasycznaNa świecie istnieje i istniało wiele subkultur, które cechowały się pewnymi ideologiami oraz specyficznym stylem bycia. Na pewno jedną z ciekawszych jest od wielu lat subkultur hip-hopowa. Co wniosła do mody? Jakie są jej cechy charakterystyczne?

Hip-hop to przede wszystkim charakterystyczny styl ubierania się. Typowe dla niego są m.in. spodnie z obniżonym krokiem czy obszerne T-shirty i bluzy. Co jeszcze noszą fani muzyki hip-hop na co dzień? Jakie styl kreują gwiazdy? Co jest typowe dla mody hip hop?

Kluczem do sukcesu są w tym przypadku przede wszystkim luźne i wygodne ubrania. Mogą nawet wyglądać na za duże. Spodnie z obniżonym krokiem to w zasadzie symbol tej mody. Ponadto dużą popularnością cieszą się szerokie i duże T-shirty oraz bluzy, które również powinny być luźne. Takie ubranie ma niejako odzwierciedlać cechy przedstawicieli kultury hip-hopowej. Są on bowiem wyluzowani i biorą życie takim jakie jest.

Obecnie na rynku nie brak specjalnych sklepów z ubraniami hip-hop. Powstają specjalne marki zajmujące się tylko i wyłącznie projektowaniem ubrań takiego rodzaju. Swoje brandy otworzyli nawet niektórzy muzycy m.in. Tede czy Sokół (znana i dość popularna w Polsce marka Prosto Wear)

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *